#2483 Whisky Wolfburn Morven GB 46% 0,7l

Whisky Wolfburn Morven 46% 0,7l

2924
44,60 €
S DPH / Objednávky vykonané pred 13:00 budú odoslaný GLS kuriérom v ten istý deň

Za tento produkt získate 44 bonusové body.
Za váš nákupný košík celkom získate 44 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 2,20 €.


 
Alkohol
46%
Druh
Single Malt
Balenie
Kartónik
Pôvod
Škótsko

V roku 1821 William Smith založil liehovar na okraji mesta Thurso a pomenoval ho Wolfburn podľa vodného toku, z ktorého čerpal. „Burn“ je škótske slovo pre potok alebo rieku.

Liehovar bol postavený z odolného miestneho kameňa v Caithness a pozostatky jeho základov nájdete dodnes. Smith významne investoval do Wolfburnu a rýchlo sa stal dôležitým výrobcom sladovej whisky - daňové záznamy zo začiatku 19. storočia ukazujú, že ide o najväčší liehovar v Caithness. V roku 1826 bola jeho ročná produkcia zhruba 125 000 litrov.

Hladký a ľahko piteľný charakter whisky Wolfburn pramení zo spôsobu jeho výroby. Po dlhom kvasení nasleduje pomalá a jemná destilácia, aby sa získal čistý a hladký destilát. Zrenie prebieha v najkvalitnejších ručne vybraných dubových sudoch. Wolfburn je chladom nefiltrovaný a má úplne prirodzenú farbu.

Doručenie objednávky kuriérom GLS zvyčajne nasledujúci pracovný deň od vyzdvihnutia objednávky kuriérom (nevzťahuje sa na sobotu, nedeľu a štántne sviatky).

Objednávky vykonané pred 13:00 (GMT+2) budú odoslaný GLS kuriérom v ten istý deň.

Objednávky vykonané po 13:00 (GMT+2) budú odoslaný GLS kuriérom v nasledovný deň.

Produkty v rovnakej kategórii: 16

Product added to wishlist

Používame cookies, aby sme zefektívnili prezeranie našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny vašich nastavení, predpokladáme, že cookies na našej internetovej stránke Wellenmark vám vyhovujú. Viac informácií