Whisky Glen Garioch 12YO 48% 1l

Whisky Glen Garioch 12YO 48% 1l

2616
50,90 €
S DPH / Objednávky vykonané pred 13:00 budú odoslaný GLS kuriérom v ten istý deň

Za tento produkt získate 50 bonusové body.
Za váš nákupný košík celkom získate 50 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 2,50 €.


 
Alkohol
48%
Druh
Single Malt
Vek
12-ročný
Balenie
Kartónik
Pôvod
Škótsko
0001-01-01

Spoločnosť Glen Garioch bola založená v roku 1797, čo z nej robí jednu z najstarších škótskych páleníc, ktorá ešte stále vyrába. Liehovar sa nachádza na východe Highland v Aberdeeenshire. Aj keď je Glen Garioch v normálnom veku plnenia fliaš úplne prijateľný, je známy svojím potenciálom starnutia vďaka niekoľkým vynikajúcim starším fľašovaniam.

Je zvláštne, že pálenica mala pôvodne názov „Glengarioch“, ale jej single malt scotch whisky bola dlho známa ako „Glen Garioch“. V rovnakom čase bol „Oldmeldrum“ predtým „Old Meldrum“. Prečo to tak bolo, je stále záhadou. Samotný Old Meldrum pochádza z gaelského múčneho bubna, čo znamená „vyvýšenina“, ktorá dokonale vystihuje jeho situáciu s výhľadom na zvlnenú krajinu Garioch.

Liehovar, ktorý pôvodne obsahoval aj pivovar, stojí na samom okraji mesta a úzky pruh ho spája s hlavnou cestou medzi Aberdeenom a Banffom. Bratia Mansonovci, ktorí ho založili, pochádzali z poľnohospodárskej rodiny a boli rešpektovanými členmi miestnej komunity. V roku 1837, rok predtým, ako zomrel spoluzakladateľ John Manson, sa k nim pridal jeho syn, tiež John Manson.

Je známe, že niektoré staré Glen Gariochs majú výrazný exotický ovocný charakter. Samotnému Glen Garioch nie je cudzia ani rašelina, pričom jej výraznosť sa počas jeho dlhej histórie menila. Objavte výdatné Highlandské slady zo skutočne čarovnej pálenice. Single maltská škótska s rovnakým charakterom ako ľudia, ktorí ju vytvárajú.

Doručenie objednávky kuriérom GLS zvyčajne nasledujúci pracovný deň od vyzdvihnutia objednávky kuriérom (nevzťahuje sa na sobotu, nedeľu a štántne sviatky).

Objednávky vykonané pred 13:00 (GMT+2) budú odoslaný GLS kuriérom v ten istý deň.

Objednávky vykonané po 13:00 (GMT+2) budú odoslaný GLS kuriérom v nasledovný deň.

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Produkty v rovnakej kategórii: 16

Product added to wishlist

Používame cookies, aby sme zefektívnili prezeranie našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny vašich nastavení, predpokladáme, že cookies na našej internetovej stránke Wellenmark vám vyhovujú. Viac informácií