Whisky Tomatin 12YO 43% 0,7l

Whisky Tomatin 12YO 43% 0,7l

2569
34,90 €
S DPH / Objednávky vykonané pred 13:00 budú odoslaný GLS kuriérom v ten istý deň

Za tento produkt získate 34 bonusové body.
Za váš nákupný košík celkom získate 34 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 1,70 €.


 

Tomatin 12-ročná whisky je vlajkovou loď liehovaru Tomatin, zrejúca v kombinácii v sudoch po bourbone, amerických dubových sudoch a sudoch po španielskej sherry. Jemná a ľahko piteľná single malt whisky má skvelú kvalitu a chuť. Po zrení v tradičných dubových sudoch dozrieva táto whisky posledných šesť až deväť mesiacov v sudoch Oloroso Sherry.

Vôňa: komplexný, svieži a vzdušný buket, sladové a ovocné vône, nádych rašeliny

Chuť: rovnováha jabĺk, hrušiek a sladu s miernym náznakom ostrosti, celkovo veľmi jemná a hladká; bohatá a elegantná

Záver: dlhý a uspokojujúci, vytvárajúci túžbu po ďalšom dúšku

Alkohol
43%
Druh
Single Malt
Vek
12-ročný
Balenie
Kartónik
Pôvod
Škótsko
0001-01-01

Počiatky výroby whisky v Tomatine je ťažké presne určiť - formálna pálenica, ktorá funguje dnes, bola založená v roku 1897, je však potrebné sa domnievať, že výroba whisky, aj keď nelegálna, je dôležitou súčasťou života v oblasti okolo Tomatinu od roku 1700.

Samotný názov dáva nahliadnuť do tajnej minulosti: „Tomatin“ sa prekladá ako „vrch Juniper Bush“, pretože borievkové drevo pri horení nevydáva žiadny dym a už dlho ho obľúbili nelegálni liehovarníci, ktorí musia svoju prax tajiť. V súčasnosti pálenica ešte stále zostáva budova známa pod menom „The Old Laird's House“ a predpokladá sa, že práve na tomto mieste by sa zastavil vodný dobytok zo severu Škótska na ceste na centrálne trhy na naplnenie baniek nepovoleného destilačného prístroja.

V  roku 1897 na vrchole viktoriánskeho rozmachu stáli traja muži, John MacDougall, John MacLeish a Alexander Allan, spolu s hŕstkou investorov a rozhodli sa otvoriť na tomto mieste formálnu pálenicu a založiť spoločnosť Tomatin Spey District Distillery Ltd.

Izolované miesto bolo dokonalé takmer vo všetkých smeroch, jediné, čo nemohlo ponúknuť, bola pracovná sila. Keď sa teda začalo s výstavbou v liehovare, dostal architekt pokyn, aby postavil niekoľko domov pre ubytovanie pracovníkov liehovaru. V priebehu rokov počet domov na mieste začal rásť, rovnako ako samotná pálenica. V súčasnosti je na mieste 30 domov, ktoré spoločnosť Tomatin naďalej ponúka svojim zamestnancom.

Od tej doby sa zameranie zmenilo a pálenica išla od sily k moci. Došlo k zmene stratégie na ďalší rozvoj značky Tomatin. Sortiment jednoduchých sladov sa v súčasnosti predáva na viac ako 50 exportných trhoch a neustále sa pridávajú ďalšie trhy. Prešli sme od najväčších k najlepším.

Doručenie objednávky kuriérom GLS zvyčajne nasledujúci pracovný deň od vyzdvihnutia objednávky kuriérom (nevzťahuje sa na sobotu, nedeľu a štántne sviatky).

Objednávky vykonané pred 13:00 (GMT+2) budú odoslaný GLS kuriérom v ten istý deň.

Objednávky vykonané po 13:00 (GMT+2) budú odoslaný GLS kuriérom v nasledovný deň.

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Produkty v rovnakej kategórii: 16

Product added to wishlist

Používame cookies, aby sme zefektívnili prezeranie našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny vašich nastavení, predpokladáme, že cookies na našej internetovej stránke Wellenmark vám vyhovujú. Viac informácií