Whisky Tomatin 8YO 40% 1l

Whisky Tomatin 8YO 40% 1l

2568
33,90 €
S DPH / Objednávky vykonané pred 13:00 budú odoslaný GLS kuriérom v ten istý deň

Za tento produkt získate 33 bonusové body.
Za váš nákupný košík celkom získate 33 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 1,65 €.


 

Táto nádherná single malt škótska whisky Highland od Tomatin, ktorá bola pôvodne uvedená na trh v maloobchode exkluzívne pre cestovateľov, si teraz môžete kúpiť z pohodlia domova! Zrela v kombinácii bourbonu a sherry sudov celkovo osem rokov.
Tomatin 8YO je sladký a ovocný. Vôňa jabĺk a hrušiek sladených vanilkou sa rozvíja do hlbších chutí tmavého ovocia, jemne vyvážených zázvorom a škoricou pre sladkú korenistú chuť. Ľahký, jemný a prístupný, príťažlivý pre mnohých spotrebiteľov.

Vôňa: zelené jablko, drvená hruška a nádych mliečnej čokolády, neskôr korenie na pečenie

Chuť: škorica, koriander a sladké drievko, s množstvom sušeného ovocia. puding, čierna čerešňa a sevillský pomaranč; nádych praženej mandle

Záver: suchý a korenistý

Alkohol
40%
Druh
Single Malt
Vek
8-ročný
Balenie
Kartónik
Pôvod
Škótsko

Počiatky výroby whisky v Tomatine je ťažké presne určiť - formálna pálenica, ktorá funguje dnes, bola založená v roku 1897, je však potrebné sa domnievať, že výroba whisky, aj keď nelegálna, je dôležitou súčasťou života v oblasti okolo Tomatinu od roku 1700.

Samotný názov dáva nahliadnuť do tajnej minulosti: „Tomatin“ sa prekladá ako „vrch Juniper Bush“, pretože borievkové drevo pri horení nevydáva žiadny dym a už dlho ho obľúbili nelegálni liehovarníci, ktorí musia svoju prax tajiť. V súčasnosti pálenica ešte stále zostáva budova známa pod menom „The Old Laird's House“ a predpokladá sa, že práve na tomto mieste by sa zastavil vodný dobytok zo severu Škótska na ceste na centrálne trhy na naplnenie baniek nepovoleného destilačného prístroja.

V  roku 1897 na vrchole viktoriánskeho rozmachu stáli traja muži, John MacDougall, John MacLeish a Alexander Allan, spolu s hŕstkou investorov a rozhodli sa otvoriť na tomto mieste formálnu pálenicu a založiť spoločnosť Tomatin Spey District Distillery Ltd.

Izolované miesto bolo dokonalé takmer vo všetkých smeroch, jediné, čo nemohlo ponúknuť, bola pracovná sila. Keď sa teda začalo s výstavbou v liehovare, dostal architekt pokyn, aby postavil niekoľko domov pre ubytovanie pracovníkov liehovaru. V priebehu rokov počet domov na mieste začal rásť, rovnako ako samotná pálenica. V súčasnosti je na mieste 30 domov, ktoré spoločnosť Tomatin naďalej ponúka svojim zamestnancom.

Od tej doby sa zameranie zmenilo a pálenica išla od sily k moci. Došlo k zmene stratégie na ďalší rozvoj značky Tomatin. Sortiment jednoduchých sladov sa v súčasnosti predáva na viac ako 50 exportných trhoch a neustále sa pridávajú ďalšie trhy. Prešli sme od najväčších k najlepším.

Doručenie objednávky kuriérom GLS zvyčajne nasledujúci pracovný deň od vyzdvihnutia objednávky kuriérom (nevzťahuje sa na sobotu, nedeľu a štántne sviatky).

Objednávky vykonané pred 13:00 (GMT+2) budú odoslaný GLS kuriérom v ten istý deň.

Objednávky vykonané po 13:00 (GMT+2) budú odoslaný GLS kuriérom v nasledovný deň.

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Produkty v rovnakej kategórii: 16

Product added to wishlist

Používame cookies, aby sme zefektívnili prezeranie našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny vašich nastavení, predpokladáme, že cookies na našej internetovej stránke Wellenmark vám vyhovujú. Viac informácií