Whisky Nikka Days 40% 0,7l

Whisky Nikka Days 40% 0,7l

2564
40,90 €
S DPH / Objednávky vykonané pred 13:00 budú odoslaný GLS kuriérom v ten istý deň

Za tento produkt získate 40 bonusové body.
Za váš nákupný košík celkom získate 40 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 2,00 €.


 

Nikka bola vždy križovatkou kultúr - spájala východ a západ, prírodu a človeka, tradíciu a inovácie. Každý deň je novou cestou, ktorá si berie poučenie z ciest minulých. Nikka Days je najnovší prírastkom  do rodiny Nikka a zároveň krásnym príkladom spomínanej filozofie.

Ide o jemný blend obilných whisky a ľahko dymových sladových whisky, pochádzajúcich z liehovarov značky Nikka, Yoichi a Miyagikyo. Ide o whisky bez udania veku, s jemným ovocným profilom, ktorá poteší laikov aj znalcov. Odporúča sa piť čistá alebo v koktailoch. Dobre ladí s ľahkými jedlami.

Vôňa: biele kvety, pomarančové kvety, hrušky a citrusy

Chuť: ovocný, jemný profil; nechá vyniknúť tóny cereálií, sladu, karamelu, pražených orechov a vanilky

Záver: sušené marhule, slad, vanilka

Alkohol
40%
Druh
Blended
Pôvod
Japonsko
0001-01-01

Masataka Taketsuru bol zakladateľom Nikky a otec japonskej whisky. V roku 1918 odišiel mladý Japonec s ambíciou vyrábať pravú whisky sám do Škótska, aby odhalil tajomstvo výroby whisky. Je ním Masataka Taketsuru, zakladateľ spoločnosti Nikka Whisky.

Vďaka príležitosti ísť do Škótska sa Masataka stal prvým Japoncom, ktorý kedy zvládol výrobu whisky. Prihlásil sa na univerzitu v Glasgowe, absolvoval kurzy chémie a potom sa učil v troch škótskych liehovaroch. Mladý a vášnivý muž mal to šťastie, že sa učil na vlastnej koži od remeselníkov a mal praktické tréningy na zvládnutie miešania. Dva zápisníky plné každého detailu sa neskôr stali vôbec prvým japonským sprievodcom pri výrobe whisky.

V roku 1920 sa Masataka vrátil do Japonska so svojou škótskou manželkou Jessie Roberta (Rita). Po návrate do Japonska však Masataka a Rita mali zlomené srdce, keď zistili, že Settsu Shuzo, spoločnosť, ktorá investovala do Masataka, aby sa učila v Škótsku, musela kvôli recesi po prvej svetovej vojne opustiť plán vyrábať pravú whisky v Japonsku.

Medzitým iná spoločnosť, Kotobukiya Limited (Suntory), hľadala niekoho, kto by mohol vyrábať whisky. Ako jediný Japonec, ktorý v tom čase vedel vyrábať whisky, bol Masataka v roku 1923 najatý Kotobukiyou na priame vedenie výroby liehovaru Yamazaki. Tam viedol projekt a venoval sa výrobe prvej japonskej originálnej whisky.

Po svojom desaťročnom kontrakte s Kotobukiyou sa Masataka rozhodol osamostatniť a vyrobiť si svoju vlastnú ideálnu whisky. V roku 1934 odišiel na sever a postavil svoju prvú pálenicu v Yoichi na Hokkaide, mieste - aj keď sa nachádzal nevhodne - vždy považoval za ideálne miesto na výrobu whisky. Podmienky prostredia v Yoichi boli v mnohom podobné ako v Škótsku, s chladným podnebím, sviežim vzduchom a primeranou vlhkosťou.

Spoločnosť začala vyrábať výrobky z jabĺk pod menom „Dai Nippon Kaju“, čo znamená „veľká japonská spoločnosť na výrobu džúsov“, keď sa pripravoval na výrobu whisky. V roku 1936 bol nainštalovaný prvý hrniec, ktorý ešte navrhol Masataka a bol vyrobený v Japonsku, a začal s destiláciou. Nakoniec v roku 1940 bola uvedená na trh prvá whisky od spoločnosti Nikka. Názov tejto whisky bol „NIKKA WHISKEY“, skratka pre „Nippon Kaju“, ktorá sa neskôr stala menom samotnej spoločnosti.

Doručenie objednávky kuriérom GLS zvyčajne nasledujúci pracovný deň od vyzdvihnutia objednávky kuriérom (nevzťahuje sa na sobotu, nedeľu a štántne sviatky).

Objednávky vykonané pred 13:00 (GMT+2) budú odoslaný GLS kuriérom v ten istý deň.

Objednávky vykonané po 13:00 (GMT+2) budú odoslaný GLS kuriérom v nasledovný deň.

Produkty v rovnakej kategórii: 16

Product added to wishlist

Používame cookies, aby sme zefektívnili prezeranie našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny vašich nastavení, predpokladáme, že cookies na našej internetovej stránke Wellenmark vám vyhovujú. Viac informácií