Whisky Glenlivet Founders Reserve 12YO 40% 0,7l

Whisky Glenlivet Founders Reserve 12YO 40% 0,7l

2260
32,90 €
S DPH / Objednávky vykonané pred 13:00 budú odoslaný GLS kuriérom v ten istý deň

Za tento produkt získate 32 bonusové body.
Za váš nákupný košík celkom získate 32 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 1,60 €.


 

Prvýkrát sa objavila na trhu koncom roka 2014. Founder's Reserve nahradila 12 ročnú The Glenlivet whisky aj napriek počiatočnej iniciatíve, že ostanú v ponuke obidve. Pomenovaná na počesť zakladateľa liehovaru Georgea Smitha. Obal charakterizuje gruzínska modrá farba.

Vôňa: na prvý dojem zanechá dotyk slanosti, ale lepšie je opísaná ako mierne kyslá slivka a marhuľa s akcentom vína; je tu cítiť pomarančovú kôru, karamelku, čokoládové hrozienka, ale predtým, než sa naplno rozvinie vôňa, ucítite aj hrušku, škoricu, zimolez a hrachor vonný

Chuť: ovocná, potom sladká viac do tónov karamelky, ucítite dotyk anízu, potom chuť prejde do mliečnej čokolády, Banoffee koláča a sladkého hrachu

Záver: viac ovocný ako sladký, príchuť karamelky, dotyk anízu neskôr vločiek mliečnej čokolády, trochu dubu a sladkého jačmeňa.

Celkovo: trochu sladká, no fantasticky vynikne s ľadom, kde sa sladkosť mierne potlačí

Alkohol
40%
Druh
Single Malt
Vek
12-ročný
Balenie
Kartónik
Pôvod
Škótsko
0001-01-01

Odľahlé a izolované údolie Livet bolo ideálne na nelegálnu destiláciu. Tu sa zakladateľ George Smith naučil svoje remeslo. George, ukrytý pred colníkmi a vojakmi medzi kopcami a bohatými prameňmi, mal čas pomaly destilovať a vyrobiť whisky, ktorá sa čoskoro stala svetovo preslávenou. V auguste 1822 pricestoval kráľ Juraj IV. na štátnu návštevu do Škótska a požiadal o vyskúšanie kvapky neslávne známej whisky Glenlivet. Bol to ilegálny dúšok, ale ani to kráľa nezastavilo.

O dva roky neskôr odišiel George do Elginu a stal sa prvým legálnym liehovarníkom vo farnosti Glenlivet. Na konci 30. rokov liehovar The Glenlivet produkoval viac ako 200 galónov týždenne. Po úmrtí Georgea Smitha pripadla úloha pokračovať v jeho celoživotnom diele jeho najmladšiemu synovi Johnovi Gordonovi Smithovi. Mal byť právnikom, ale po smrti svojho otca sa ujal rodinného podnikania.

Po ťažkých časoch prohibície sa prihlásili Američania; smädnejší ako kedykoľvek predtým prahnúci po jemných single maltoch. Jedným z prvých významných zákazníkov bola spoločnosť Pullman Train Company, ktorá začala na svojich trasách podávať miniatúrne fľaše a pomáhala tak rozširovať vynikajúcu whisky po celom kontinente.

Dodnes liehovar pokračuje vo vízii Georga Smitha porušovať tradície, stanovovať nové štandardy a posúvať veci vpred; výberom výnimočných jedinečných sudov, povrchových úprav a tekutín a dodávaním jedinečných jedál a koktailov, aby sa všetkým otvoril svet single maltov.

Doručenie objednávky kuriérom GLS zvyčajne nasledujúci pracovný deň od vyzdvihnutia objednávky kuriérom (nevzťahuje sa na sobotu, nedeľu a štántne sviatky).

Objednávky vykonané pred 13:00 (GMT+2) budú odoslaný GLS kuriérom v ten istý deň.

Objednávky vykonané po 13:00 (GMT+2) budú odoslaný GLS kuriérom v nasledovný deň.

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Produkty v rovnakej kategórii: 16

Product added to wishlist

Používame cookies, aby sme zefektívnili prezeranie našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny vašich nastavení, predpokladáme, že cookies na našej internetovej stránke Wellenmark vám vyhovujú. Viac informácií