Whisky Glen Scotia 15YO 46% 0,7l

Whisky Glen Scotia 15YO 46% 0,7l

2060
Vypredané
48,50 €
S DPH


Za tento produkt získate 48 bonusové body.
Za váš nákupný košík celkom získate 48 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 2,40 €.


 

Toto je 15-ročná single malt škótska whisky z liehovaru Glen Scotia v regióne Campbeltown, ktorú na trh uviedli v roku 2015 ako súčasť nového dizajnu ich radu. Na jej zrenie sa používajú špeciálne vybraté americké dubové súdky, ktoré celkom dobre lichotia tejto jemne pobrežnej whisky s ovocím v popredí.

Vôňa: Je tu veľa bohatého ovocia marhuľový džem, kúsky mandarínky a jablkový koláč. Závany morského vánku a korení na pečenie sa rozvinú po minúte.

Chuť: Vanilka a ovocie. Zázvor a škorica jej dodávajú miernu suchosť.

Záver: Dosť dlhý s pretrvávajúcim korením.

Alkohol
46%
Druh
Single Malt
Vek
15-ročný
Balenie
Kartónik
Pôvod
Škótsko
0001-01-01

Od roku 1832 bol liehovar Glen Scotia formovaný ľuďmi, časom a udalosťami a tiež históriou samotného Campbeltown. Campbeltown je veľmi zvláštne miesto v Škótsku, ktoré niektorí jeho súčasní obyvatelia označujú ako „centrum vesmíru“. S množstvom bohatej poľnohospodárskej pôdy, miestneho jačmeňa, rašeliny a sladkej vody bolo priam nevyhnutné, aby sa stalo životne dôležitou súčasťou histórie destilácie whisky. Ide o jeden z najmenších liehovarov v Škótsku, no o jedno z najväčších mien v meste Campbeltown. Dodnes kráčajú liehovarníci v stopách svojich zakladateľov a držia sa tradičných metód, ale tiež opatrne vytvárajú jedinečný prímorský charakter, vďaka ktorému sa Glen Scotia whisky preslávila.

Spravidla sa tam vyrábajú dva druhy whisky- rašelinové a nerašelinové. V priebehu rokov ich kvalita neustále rástla spolu s dlhšou fermentáciou sladového jačmeňa a pomalšou a opatrnejšou destiláciou. Vlastný jačmeň nahradil kupovaný, ktorý ale spĺňa prísne kritéria stanovené liehovarom tak, aby sa zachoval skutočný charakter Glen Scotia.

Doručenie objednávky kuriérom GLS zvyčajne nasledujúci pracovný deň od vyzdvihnutia objednávky kuriérom (nevzťahuje sa na sobotu, nedeľu a štántne sviatky).

Objednávky vykonané pred 13:00 (GMT+2) budú odoslaný GLS kuriérom v ten istý deň.

Objednávky vykonané po 13:00 (GMT+2) budú odoslaný GLS kuriérom v nasledovný deň.

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Produkty v rovnakej kategórii: 16

Product added to wishlist

Používame cookies, aby sme zefektívnili prezeranie našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny vašich nastavení, predpokladáme, že cookies na našej internetovej stránke Wellenmark vám vyhovujú. Viac informácií