Whisky Loch Lomond Single Grain 46% 0,7l

Whisky Loch Lomond Single Grain 46% 0,7l

1768
Vypredané
24,50 €
S DPH


Za tento produkt získate 24 bonusové body.
Za váš nákupný košík celkom získate 24 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 1,20 €.


 

Spoločnosť Loch Lomond Single Grain bola prvýkrát predstavená na jeseň roku 2016 pre americký trh. Jedná sa o zrelú whisky s ľahkými rašelinovými tónmi, na výrobu ktorých sa používa 100% sladového jačmeňa a destilácia sa uskutočňuje v kontinuálnom destilačnom procese – v destilačných kolónach Coffey.

Loch Lomond Single Grain je mladá a dosť svieža whisky, ktorá starne asi 5 rokov v dubových sudoch po prvej a druhej bourbonovej náplni a fľašuje sa bez studenej filtrácie pri obsahu alkoholu 46%.

Elegantná, bohatá obilná škótska whisky Loch Lomond Single Grain sa vyznačuje charakteristickým jemným buketom s náznakmi zrelého ovocia, krémovej vanilky a atraktívnej citrusovej poznámky. Nesie dobre štruktúrovanú chuť s vynikajúcou rovnováhou a výrazným znením zrelého ovocia, dubu, vanilky a korenia s povzbudzujúcimi odtieňmi zázvoru. Rovnaké nuance sú zachytené v ľahkej dochuti, ktorá vás obklopuje strednou sladkosťou a osviežujúcimi
ovocnými motívmi.

Pre svoje zaujímavé chutové charakteristiky Loch Lomond whisky už získala dve zlaté a jedno strieborné ocenenie na prestížnych medzinárodných výstavách.

Whisky je vhodná ako digestív. Môže byť použitá v čistej forme, s ľadom alebo niekoľkými kvapkami vody. Je zaujímavé ju kombinovať s kávou, ovocnými šalátmi a morskými rybami.

Teplota podávania: 20-22 °С

Farba: zlatá, s miernym leskom

Vôňa: čerstvá, elegantná, sladká. S ovocnými tónmi zrelých hrušiek, jabĺk, broskýň, banánov, kokosových orechov, svetlých odtieňov vanilky, tmavej čokolády, citrusových plodov, trávy, nádychom dymu a ušľachtilého dreva

Chuť: ľahká, osviežujúca, s jemnou krémovou textúrou. Ananásový, grapefruitový, zázvorový a mandľový tón s jemným dotykom dubového korenia

Dochuť: mierne sladká, ovocná, s náznakmi kandizovaných mandlí a kakaa

Alkohol
46%
Druh
Single Grain
Balenie
Kartónik
Pôvod
Škótsko
0001-01-01

História liehovaru Loch Lomond je spojená s 6 keltskými klanmi a to Colquhoun, McFarlane, Galbraith, Macaulay, Macgregor, Menzies a Buchanan. Škótske klany prežili celé stáročia a hoci patriť ku klanu v dnešnej dobe je o niečom inom, ako pred 300 alebo 400 rokmi, mnohé tradičné hodnoty a pocity sú rovnaké.

Zatiaľ čo pojem „klan“ v škótskej gaelčine znamená rodinu alebo deti, nie každý v tom istom klane bol v skutočnosti príbuzný. Štruktúra klanu však stelesnila pocit jednoty a sily, ducha pospolitosti a priateľstva a tiež také, ktoré umožnili príslušníkom klanu ovládať ich krajinu. Duch tohto príbuzenstva sa odráža v sortimente whisky Loch Lomond. Vychutnať si ho však  môžete aj sami alebo zdieľať s ostatnými!

Loch Lomond Distillery liehovar dostal zakázku od Littlemill Distilling Company v roku 1964 a prvá detilácia prebehla v roku 1966. V roku 1984, bola pálenica uzavretá, alebo ako by povedal klasik, utíchla. Našťastie, Alexander Bulloch a spoločnosť Glen Catrine firmu získali a v roku 1987výrobu sladu obnovili. Výroba whisky začala v roku 1993 a v roku 1999 boli pridané dve nové sladovne. V čase, keď sa v roku 1994 liehovar otvoril, bol to jediný liehovar v Škótsku, ktorý vyrábal oba druhy whisky- obilnú aj sladovú whisky. Prevádzkuje tiež jedinečné usporiadanie troch destilačných nádob.

Pálenica Loch Lomond dokáže vyrábať aj špeciálne edície whisky, vrátane Single Grain Whisky a Deluxe Blends.

Doručenie objednávky kuriérom GLS zvyčajne nasledujúci pracovný deň od vyzdvihnutia objednávky kuriérom (nevzťahuje sa na sobotu, nedeľu a štántne sviatky).

Objednávky vykonané pred 13:00 (GMT+2) budú odoslaný GLS kuriérom v ten istý deň.

Objednávky vykonané po 13:00 (GMT+2) budú odoslaný GLS kuriérom v nasledovný deň.

Produkty v rovnakej kategórii: 16

Product added to wishlist

Používame cookies, aby sme zefektívnili prezeranie našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny vašich nastavení, predpokladáme, že cookies na našej internetovej stránke Wellenmark vám vyhovujú. Viac informácií