Whisky Isle Of Jura 18YO 42% 0,7l

Whisky Isle Of Jura 18YO 42% 0,7l

1766
Vypredané
75,50 €
S DPH


Za tento produkt získate 75 bonusové body.
Za váš nákupný košík celkom získate 75 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 3,75 €.


 

Liehovar na ostrove Jura založil v roku 1810 Archibald Campbell a pomenoval ho Small Isles Distillery. Približne osem rokov po Zákone o licenciách z roku 1823 získal licenciu pre tento liehovar William Abercombie a premenoval ju na Isle of Jura. Názov pochádza zo starej nórčiny a znamená „ostrov jeleňov“, čo je najpravdepodobnejšie odkaz na veľké miestne stáda jeleňov, ktoré počtom prevyšujú počet obyvateľov.

Single malt whisky Isle of Jura 18 Years old je nápoj vyrobený v liehovare s rovnakým názvom, ktorý sa nachádza na ostrove Jura a je jedným z najstarších liehovarov whisky Škótsku.

Pri produkcii sa používa sladový jačmeň, kvasnice, ako aj voda z miestnych zdrojov bohatá na rašelinu. Alkohol pre whisky prechádza dvojitou destiláciou, ktorá sa uskutočňuje vo vysokých destilačných medených kotloch. Pre starnúcu whisky Jura 18 Y.O. sa používajú dva druhy sudov. V prvej fáze alkoholy dozrievajú v amerických sudoch po bourbone z bieleho dubového dreva. A jeho posledná etapa starnutia sa odohráva v sudoch po červenom víne Premier Grand Cru Classé Bordeaux.

Takáto kombinácia sudov na starnutie sa odráža v zaujímavých charakteristikách hotového nápoja, ktorý, zatiaľ čo má ostrovný, naozaj "mužský" charakter, preukazuje elegantný profil naplnený sviežimi, sladkými ovocnými a kvetinovými tónmi.
Vysokú kvalitu whisky potvrdzujú pravidelné ocenenia, ktoré neustále vyhráva na medzinárodných súťažiach.

Whisky je ideálna ako digestív. Dobre ladí s ovocím.

Teplota podávania: 22-24 °С

Farba: jantárové zlato

Vôňa: nasýtená. Na báze škorice, vanilky, citrusov a mäty sa odhaľujú tóny čokolády, marcipánu, orechov a korenín

Chuť: bohatá. Tóny ovocia, krémovom karamelu, vanilky a mandle s náznakmi kávy a kakaa

Dochuť: stredne krátka. Karamelovo sladká s nádychom melóna a korenín

Alkohol
42%
Druh
Single Malt
Vek
18-ročný
Balenie
Kartónik
Pôvod
Škótsko
0001-01-01

Škótska whiksy Jura pochádza z krajiny plnej kontrastov. Na jednej strane divoké kamenisté pobrežie obmyté otvoreným morom, na druhej osamelé piesočné zálivy pohládzané pokojnými vodami. Tak kontrastný je aj rozsah chutí, ktoré paliareň ponúka- od sladkosti pôvodnej Origin whisky až po dymové tóny Superstition- a práve tak široký záber chutí je to, čo túto značku odlišuje od ostatných. Ako v zrkadle, tak aj v tomto lahodnom jantárovom nápoji sa odráža charakter ostrova, odkiaľ Jura pochádza. Vďaka tomu si môžete vychutnať jedinečnosť v každej kvapke!

Doručenie objednávky kuriérom GLS zvyčajne nasledujúci pracovný deň od vyzdvihnutia objednávky kuriérom (nevzťahuje sa na sobotu, nedeľu a štántne sviatky).

Objednávky vykonané pred 13:00 (GMT+2) budú odoslaný GLS kuriérom v ten istý deň.

Objednávky vykonané po 13:00 (GMT+2) budú odoslaný GLS kuriérom v nasledovný deň.

Produkty v rovnakej kategórii: 16

Product added to wishlist

Používame cookies, aby sme zefektívnili prezeranie našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny vašich nastavení, predpokladáme, že cookies na našej internetovej stránke Wellenmark vám vyhovujú. Viac informácií