Whisky GlenDronach 8YO 46% 0,7l

Whisky GlenDronach 8YO 46% 0,7l

1756
Vypredané
35,90 €
S DPH


Za tento produkt získate 35 bonusové body.
Za váš nákupný košík celkom získate 35 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 1,75 €.


 

GlenDronach The Hielan 8 Years Old single malt whisky bola predstavená v polovici roku 2015 ako nová, komplexnejšia whisky v sortimente liehovaru GlenDronach. Slovo "Hielan" v názve whisky je škótska verzia slova "vysočina" a jeho použitie je poctou dialektu, ktorým sa v oblasti liehovaru hovorí.

GlenDronach The Hielan 8YO zreje najmenej 8 rokov v kombinácii najlepších sudov po bourbone a sherry, čo umožňuje vytvoriť whisky s originálnou kombináciou sladkých olejnatých a korenistých sherry tónov v aróme a chuti. Whisky sa fľašuje bez studenej filtrácie a farbenia karamelom pri sile 46%.

Príjemne olejovitá, s nádhernou vôňou a vkusnou chuťou, whisky GlenDronach 8YO, s tónmi hrozienok a mandlí s citrusom a korením, vás určite každým dúškom, ktorý nesie inú chuť a povrchovú úpravu, poteší.

Whisky je perfektná ako digestív. Pije sa vo svojej čistej forme, ale aj s vodou alebo ľadom. Zaujímavú kombináciu tvorí s cigarou.

Teplota podávania: 18-21 °С

Farba: jantárová s jasným medeným odtieňom

Vôňa: medový slad, krémovo-vanilkový koktail a odtiene citrusov, hrozienka s jemnou škoricou

Chuť: Teplá, bohatá. Odhaľuje elegantné tóny dubu, korenín, hrozienok, marhuľového džemu a perníku sprevádzané jemnými odtieňmi karamelu, kakaa a pražených mandlí

Dochuť: pomerne dlhá. Ovocné odtiene klasickej sherry so zázvorovými tónmi

Alkohol
40%
Druh
Single Malt
Vek
12-ročný
Balenie
Kartónik
Pôvod
Škótsko
0001-01-01

Uhniezdený v údolí Forgue, hlboko medzi kopcami východného Highlandu, sídli Glen Dronach, jeden z najstarších liehovarov v Škótsku, fungujúci už skoro 200 rokov a vyrábajúci tie najjemnejšie single malty s bohatým sherry nádychom.

GlenDronach je predstaviteľom ozajstného štýlu Highland: ťažký a robustný alkohol, ideálny pre dlhé obdobie zrenia v sherry sudoch. V liehovare GlenDronach Distillery je od roku 1826 uchovávaná tradícia zakladateľa Jamesa Allardice, ktorý nechal whisky zrieť v najlepších španielskych Pedro Ximenez a Oloroso sherry sudoch z Andalúzie.

Glen Dronach Higlhland whisky sú uznávané pre hlboké farby a bohaté chuťové profily, od sladkých ovocných chutí po sudoch Pedro Ximenez, až po suché a orechové tóny, z vynikajúcich sudov Oloroso. Dobre udržiavané tajomstvá boli strážené skoro 200 rokov kŕdľom havranov, ktorí milujú GlenDronach natoľko, že sa snažia hniezdiť v skladoch. Liehovarníci sa domnievajú, že kým havrany zostanú v liehovare, bude to dobré znamenie aj pre whisky.

Doručenie objednávky kuriérom GLS zvyčajne nasledujúci pracovný deň od vyzdvihnutia objednávky kuriérom (nevzťahuje sa na sobotu, nedeľu a štántne sviatky).

Objednávky vykonané pred 13:00 (GMT+2) budú odoslaný GLS kuriérom v ten istý deň.

Objednávky vykonané po 13:00 (GMT+2) budú odoslaný GLS kuriérom v nasledovný deň.

Produkty v rovnakej kategórii: 16

Product added to wishlist

Používame cookies, aby sme zefektívnili prezeranie našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny vašich nastavení, predpokladáme, že cookies na našej internetovej stránke Wellenmark vám vyhovujú. Viac informácií