• -20%
Whisky Auchentoshan Heartwood 43% 1l

Whisky Auchentoshan Heartwood 43% 1l

1746
34,04 € 42,55 € -20%
S DPH / Skladom. Objednávky vykonané pred 13:00 budú odoslané SPS kuriérom v ten istý deň

Žiadne bonusové body za tento produkt kvôli existujúcej akcii


 

Auchentoshan Heartwood whisky bola vyrobená v Lowland ako limitovaná edícia.

Zrelé masívne drevené jadrá sa vyznačujú intenzívnejšou a komplexnejšou chuťou a trikrát destilované whisky starnú v sudoch Oloroso sherry zo Španielska a potom dozrievajú v spálených sudoch severoamerického bourbonu. Po skončení procesu starnutia sa whisky fľaškuje pri  43% obsahu alkoholu za studenej filtrácie.

V jej aróme nie je nadmerná sladkosť. Vonia ako čierne ríbezle, škorica a kôra, ktoré sú doplnené jemnými tónmi jablka, hrušky, sladkého hrozna a kakaa.

Každý dúšok whisky Auchentoshan Heartwood prináša teplo a pocit pohodlia, plniac vám ovocno-ovocnú chuť s nádychom čokolády, vanilky a citrusových šupiek v pozadí, ktoré všetko dopĺňajú bodavou dubovou ovocnou dochuťou.

Stručne povedané, Auchentoshan Heartwood whisky si zaslúži vašu pozornosť. Je krásna sama o sebe, rovnako ako spolu s kávou. Perfektný popoludňajší nápoj.

Teplota podávania: 20-24 °С

Farba: medová

Vôňa: bohatá, nasýtená. Príjemne obklopuje tóny tlejúceho duba a hnedého cukru s nádychom čiernej ríbezle, slivky, hrozienok, santalového dreva, škorice a bohatého cappuccina. O niečo neskôr sú tam tóny  orientálnych korenín, pomarančov a klinčekov

Chuť: nasýtená, komplexná. Obsahuje odtiene čokolády a vanilky, rovnako ako rôzne odtiene ovocia a korenín

Dochuť: čerstvá, dlhá, mierne suchá. S príjemnými dubovými tónmi a sladkými odtieňmi ovocia

Alkohol
43%
Druh
Single Malt
Balenie
Kartónik
Pôvod
Škótsko

Značka whisky Auchentoshan, zo škótskej oblasti Lowland, je čistá, komplexná a pracuje so špeciálnym (optic) sladovým jačmeňom. Jemne sušený, úplne nerašelinový jačmeň umožňuje chuti Auchentoshan výjsť napovrch.

Mnohé liehovary uprednostňujú nerezové nádoby, tu sa však používajú drevené z oregonskej borovice - takže výsledky sú každý raz trochu odlišné. To tiež znamená, že je potrebné byť obzvlášť opartný. Destilácia sa uskutočnňuje približne pri 8% ABV (objemového alkoholu) až do 81%. Žiadna iná škótska pálenica nevyžaduje trojnásobnú destiláciu každej kvapky - dvojitá destilácia zvyčajne dosahuje iba 70% ABV.

A čo to znamená byť jediným trojnásobne destilovaným single maltom v Škótsku, s dôrazom na každú kvapku? Pomalá destilácia a odstránenie všetkých nečistôt v tekutine zaručuje záplavu silných tónov ovocia a citrusov a zrenie v drevených sudoch dodáva epickú drevitosť. To robí z Auchentoshanu najhladšiu a najjemnejšiu single malt škótsku whisky.

Dubové sudy majú obrovský vplyv na chuť a pri ich výbere sa postupuje veľmi starostlivo. Správne sudy. Správne nastavenie. Správne počasie. Ak sa chce alkohol nazývať single malt škótskou whisky, musí zrieť v dubovom sude najmenej tri roky - nie menej. Whisky zreje v sudoch po bourbone, sherry alebo jemnom víne. Nezištný akt recyklácie? Nie úplne. Je to zásadný krok pri vytváraní Auchentoshan - alkohol a drevo spolupracujú mnoho rokov, prepožičiavajúc si farbu a chuť až do momentu hotovej whisky.

Doručenie objednávky kuriérom SPS zvyčajne nasledujúci pracovný deň od vyzdvihnutia objednávky kuriérom (nevzťahuje sa na sobotu, nedeľu a štántne sviatky).

Objednávky vykonané pred 13:00 (GMT+2) budú odoslaný SPS kuriérom v ten istý deň.

Objednávky vykonané po 13:00 (GMT+2) budú odoslaný SPS kuriérom v nasledovný deň.

Produkty v rovnakej kategórii: 16

Product added to wishlist

Používame cookies, aby sme zefektívnili prezeranie našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny vašich nastavení, predpokladáme, že cookies na našej internetovej stránke Wellenmark vám vyhovujú. Viac informácií