Whisky Ardmore Legacy 40% 0,7l

Whisky Ardmore Legacy 40% 0,7l

1744
24,90 €
S DPH / Objednávky vykonané pred 13:00 budú odoslaný GLS kuriérom v ten istý deň

Za tento produkt získate 24 bonusové body.
Za váš nákupný košík celkom získate 24 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 1,20 €.


 

Whisky Ardmore "Legacy" z Highland bola vydaná v roku 2014 a nahradila Ardmore whisky "Traditional". Je považovaná za ľahkú rašelinovú whisky a skladá sa zo zmesi 80% klasickej rašelinovej Ardmore a 20% rašelinovej whisky s názvom Ardlair.

V dôsledku tejto kombinácie tvorí pomerne vyvážený suchý a korenistý štýl whisky s príjemnými dymovými tónmi a sladkou chuťou, doplnenou o známky korenia.

Ovocné a dymové tóny, napĺňajúce vôňu whisky, sú zmiešané so sladkými tónmi vanilky a karamelu. Chuť ponúka šťavnatý rašelinový dym, nasledovaný sladkosťou a medom s náznakami škorice a vanilky, ktoré postupne získavajú drevnatý charakter- pred koncom s pôsobivou chuťou a dlhým záverom v podaní korenia a dymu.

Ardmore Legacy je veľmi zaujímavá whisky, ktorá sa používa ako digestív a v kombinácii s cigarou. Keď sa k nej pridá malé množstvo vody, otvára sa svetlejšími drevitými tónmi dymu.

Teplota podávania: 18-20 °С

Farba: svetlozlatá

Aróma: Príjemná a na začiatku trochu liehová. Odtiene vresového medu, škoricového a vanilkového karamelu v jemných odtieňoch rašelinového dymu

Chuť: Krémovité korenie s vanilkou rozráža cestu k výraznejším dymovým drevitým tónom. Dym je vyvážený sladkým medom a korením

Dochuť: Dlhá, korenistá, suchá. Nasýtená jasnými tónmi korenia s ľahkým medom a dymovými odtieňmi

Alkohol
40%
Druh
Single Malt
Balenie
Kartónik
Pôvod
Škótsko
0001-01-01

Liehovar Ardmore destiluje tú najjemnejšiu sladovú whisky od roku 1898 a aj keď sa svet výrazne zmenil,  tu sa udiali len malé zmeny. Nachádza sa 600 metrov nad morom, na najvyššom mieste severnej železničnej trate. Blízko malej dedinky Kennethmont, blízkosť železnice umožnila zakladateľovi Adamovi Teacherovi, aby prepravoval materiály z Glasgowa do tohto vzdialeného rohu Aberdeenshire, čo pomohlo liehovaru prekvitať.

Takmer nemenne od okamihu, keď sa jeho sen stal skutočnosťou, je voda stále čerpaná z prirodzených prameňov na kopci Knockandy Hill s výškou 1500 metrov. Tí, ktorí žijú v drsných okrajoch oblasti Highlands, si užívajú slobodu veľkého vonkajšieho prostredia a Ardmore spája silu prírody v každej svojej kvapke, ktorá putuje z liehovaru.

Veľkolepého zlatého škótskeho orla je stále možné vidieť plachtiaceho na teplých vzdušných prúdoch nad liehovarom. Predstavujú symbol tradičných spôsobov. Tieto metódy zabezpečili výraznú chuť, ktorá je plná a bohatá, s jedinečnými tónmi rašeliny a dymovej horniny, po ktorých nasleduje hladká, jemná sladkosť.

Ľahko rašelinový sladký dúšok, Ardmore Legacy ponúka ideálny úvod do rašelinových single maltov. Ardmore Legacy spája tóny smotanovej vanilky, dymového uhlia, sladkého medu a pikantného korenia s príjemnou dymovou chuťou, plným telom a typickým Ardmore suchým, korenistým a dlhotrvajúcim záverom.

Doručenie objednávky kuriérom GLS zvyčajne nasledujúci pracovný deň od vyzdvihnutia objednávky kuriérom (nevzťahuje sa na sobotu, nedeľu a štántne sviatky).

Objednávky vykonané pred 13:00 (GMT+2) budú odoslaný GLS kuriérom v ten istý deň.

Objednávky vykonané po 13:00 (GMT+2) budú odoslaný GLS kuriérom v nasledovný deň.

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Produkty v rovnakej kategórii: 16

Product added to wishlist

Používame cookies, aby sme zefektívnili prezeranie našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny vašich nastavení, predpokladáme, že cookies na našej internetovej stránke Wellenmark vám vyhovujú. Viac informácií