Víno Grahams Oporto 20YO Tawny 20% 0,75l

Víno Grahams Oporto 20YO Tawny 20% 0,75l

2686
42,50 €
S DPH / Objednávky vykonané pred 13:00 budú odoslaný GLS kuriérom v ten istý deň

Za tento produkt získate 42 bonusové body.
Za váš nákupný košík celkom získate 42 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 2,10 €.


 

Jantárová, zlatistá, žltohnedá farba. Vynikajúci buket s typickým orieškovým charakterom, napríklad ako mandle a chutné zrelé ovocie s náznakmi pomarančových šupiek. Bohatá, sladká a jemná chuť, dokonale vyvážená s dlhým a pretrvávajúcim finišom.

Alkohol
20%
Druh
Portské
Pôvod
Portugalsko
0001-01-01

William a John Graham založili svoju firmu v Porte na severozápade Portugalska na obchodovanie s textilom. V roku 1820 prijali dvadsaťsedem barelov Portu ako platbu dlhu. Obaja bratia sa potom rozhodli venovať svoju energiu výrobe najlepších portských vín z údolia Douro: a tak vznikol dom Graham’s Port.

Rodina Grahamovcov už mala v zámorí rozsiahle obchodné záujmy, a to v rodnom Škótsku aj v Indii. Jeden súčasný historik ich považoval za „obchodných princov Veľkej Británie“.

Prvá úroda Graham´s vo vlastníctve rodiny Symingtonovcov bola veľmi priaznivá, keď bol vyhlásený Graham’s 1970 Vintage Port. Ročník 1970 je mnohými považovaný za jedno z najväčších vín tohto storočia.

Takmer sto rokov po tom, čo ich predchodca AJ Symington opustil spoločnosť Graham’s, aby si sám stal producentom portského, sa rodinný vzťah s týmto domom v Portu naplno uzavrel.

Okrem ďalších rodinných portských značiek je Graham’s jedinou zostávajúcou britskou spoločnosťou na výrobu portského, ktorú nezávisle vlastní jedna rodina. To zaisťuje, že každý aspekt pri vytváraní prístavov Graham’s Port je kontrolovaný a dôverne sa o ne stará.

Doručenie objednávky kuriérom GLS zvyčajne nasledujúci pracovný deň od vyzdvihnutia objednávky kuriérom (nevzťahuje sa na sobotu, nedeľu a štántne sviatky).

Objednávky vykonané pred 13:00 (GMT+2) budú odoslaný GLS kuriérom v ten istý deň.

Objednávky vykonané po 13:00 (GMT+2) budú odoslaný GLS kuriérom v nasledovný deň.

Produkty v rovnakej kategórii: 16

Product added to wishlist

Používame cookies, aby sme zefektívnili prezeranie našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny vašich nastavení, predpokladáme, že cookies na našej internetovej stránke Wellenmark vám vyhovujú. Viac informácií