Rum A.H. Riise Non Plus Ultra Black 25YO 42% 0,7L

Rum A.H. Riise Non Plus Ultra Black 25YO 42% 0,7L

2999
99,90 €
S DPH / Objednávky vykonané pred 13:00 budú odoslaný GLS kuriérom v ten istý deň

Za tento produkt získate 99 bonusové body.
Za váš nákupný košík celkom získate 99 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 4,95 €.


 

Rum A.H. Riise Non Plus Ultra Black Edition je limitovanou edíciou a patrí k najlepším a najexkluzívnejším verziám majstrovského rumu Non Plus Ultra s priemernou dobou zrenia 25 rokov.

Čiernu farbu mu dodáva zrenie v nových dubových sudoch so spáleným vnútrom. Má korenistú arómu melasy, dosť silné tabakové tóny, tóny dubového dreva a vanilky.

Tento exkluzívny a mimoriadne luxusný rum zaujme korenistou a pečenou chuťou s tónmi čokolády, karamelu, vanilky, perníkov aj pomaranča. Záver je dlhý a korenistý so sladkými akcentami.

 

Alkohol
42%
Druh
Tmavý
Vek
25-ročný
Balenie
Kartónik
Pôvod
Americké Panenské ostrovy

A.H Riise vyvinul svoj rum v Dánskej západnej Indii. Albert Heinrich Riise pochádzal z Ærøskøbingu, kde bol jeho otec námorným kapitánom. Stal sa farmaceutom a v roku 1832 bol zamestnaný v spoločnosti „Det Kgl. Militær-og Waisenhusapotek ”- „Kráľovská vojenská a sirotincová lekáreň v Kodani”.

Albert túžil získať svoje vlastné lekárenské privilégium a v roku 1838 odplával na ostrov Svätý Tomáš. Tam narazil na veľkú konkurenciu praktických a vojenských lekárov, ktorí mali právo obchodovať s liekmi. S jeho veľkými ambíciami, ale nedostatkom finančných prostriedkov, sa Riise ťažko presadzoval.

Napriek tomu, že presvedčil jedného z lekárov na ostrove, aby investoval 11 000 dolárov do spoločnej lekárne, Riise naďalej čelil prekážkam. Jeho prácu kazili konkurenční lekári a podnikatelia. Albert rýchlo zistil, že je možné zarobiť peniaze predajom mnohých produktov mimo repertoáru lekární. Začal predávať domáce potreby, kozmetiku, čokoládu a mnoho iného. Mal talent na obchodovanie. Spolupracoval s miestnymi lekármi a stal sa priekopníkom v oblasti destilácie rumu a bitteru, ktorý sa v tom čase používal hlavne na liečivé účely, v prvom rade ako veľmi potrebný a vyhľadávaný liek na črevné, žalúdočné a iné poruchy. Vyvážal ho do mnohých krajín a zbohatol.

Je to kombinácia solídneho farmaceutického zázemia spoločnosti AH Riise, ambície nájsť správne liečivé byliny a jeho schopnosti viesť autentickú výrobu, ktorá je zložkou značky AH Riise, ktorá od čias svojho zakladateľa priniesla jeden z najlepších rumov sveta.

Doručenie objednávky kuriérom GLS zvyčajne nasledujúci pracovný deň od vyzdvihnutia objednávky kuriérom (nevzťahuje sa na sobotu, nedeľu a štántne sviatky).

Objednávky vykonané pred 13:00 (GMT+2) budú odoslaný GLS kuriérom v ten istý deň.

Objednávky vykonané po 13:00 (GMT+2) budú odoslaný GLS kuriérom v nasledovný deň.

Produkty v rovnakej kategórii: 16

Product added to wishlist

Používame cookies, aby sme zefektívnili prezeranie našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny vašich nastavení, predpokladáme, že cookies na našej internetovej stránke Wellenmark vám vyhovujú. Viac informácií