Rum Chairman's Reserve Forgotten Casks 5-YO 40% 0,7l

Rum Chairman's Reserve Forgotten Casks 40% 0,7l

2342
36,50 €
S DPH / Objednávky vykonané pred 13:00 budú odoslaný GLS kuriérom v ten istý deň

Za tento produkt získate 36 bonusové body.
Za váš nákupný košík celkom získate 36 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 1,80 €.


 

Chairman's Reserve Forgotten Casks je edícia rumov, ktoré vznikli na pozadí veľkého požiaru, ktorý v máji 2007 zachvátil liehovar na ostrove Sv. Lucia. Liehovar nemal dostatok priestorov, a tak bol Master Distiller nútený ukryť niekde pred požiarom sudy zrejúceho rumu. Časom sa na ne pri týchto okolnostiach zabudlo a niektoré zo sudov boli objavené až po niekoľkých rokoch. Rum v nich bol však už príliš starý pre vytvorenie pôvodnej vlajkovej lode liehovaru Chairman's Reserve. A tak bolo rozhodnuté, že zabudnutý rum musí žiť svojím vlastným životom.

Vznikla úplne nová špeciálna edícia extra starých rumov s príznačným názvom Forgotten Casks (zabudnuté sudy) a aj chuťou pripomínajúcou ten pôvodne zabudnutý rum. Dnes každá šarža vyzrieva osobitne v sudoch po bourbone, následne sa mieša a ešte 6 mesiacov necháva odpočívať v dubových kadiach.

Alkohol
40%
Druh
Zlatý
Balenie
Kartónik
Pôvod
Svätá Lucia
0001-01-01

Rodina Barnardovcov sa prvýkrát usadila na Svätej Lucii v 30. rokoch a založila svoju pálenicu výrobou rumu z melasy produkovanej mohutnými cukrovými plantážami na ostrove. Kvôli rozmachu cukrovej repy v Európe bol miestny cukrovarnícky priemysel prinútený k zániku. To viedlo k negatívnym účinkom na rastúci obchod s rumom na ostrove. Keďže zostávalo len málo možností, posledné dva liehovary vytvorili spoločný podnik a spojili svoje činnosti do malebného údolia Roseau a vytvorili tak dnes známu pálenicu St. Lucia. S touto históriou za sebou sa Laurie Barnard ujal obnovenia rumovej prozreteľnosti Svätej Lucie a vytvoril Chairman’s Reserve, ktorá obnovila prestíž kultúry Svätej Lucie.

Odkedy bola posledná cukrovarnícka plantáž v Svätej Lucii zatvorená v 60. rokoch minulého storočia, čím sa predchádzajúci zdroj melasy uhasil, Distillers zo St. Lucia Distillers získala bohatú melasu z Britskej Guyany. S dlhoročným záväzkom používať iba guajanskú melasu a malou kapacitou liehovaru; Predseda Reserve je založený na špičkovej kvalite a vyznamenaní. Vďaka mnohonásobnej nádobe na melasu s rôznymi kmeňmi kvasiniek a rozmanitosti dvojstĺpcového destilačného prístroja a rôznych destilačných nádob má destilátor a hlavný mixér vynikajúce príležitosti na výrobu širokého spektra očarujúcich chutí. Toto urobilo z Chairman’s Reserve absolútny „must have“ rum.

Doručenie objednávky kuriérom GLS zvyčajne nasledujúci pracovný deň od vyzdvihnutia objednávky kuriérom (nevzťahuje sa na sobotu, nedeľu a štántne sviatky).

Objednávky vykonané pred 13:00 (GMT+2) budú odoslaný GLS kuriérom v ten istý deň.

Objednávky vykonané po 13:00 (GMT+2) budú odoslaný GLS kuriérom v nasledovný deň.

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Produkty v rovnakej kategórii: 16

Product added to wishlist

Používame cookies, aby sme zefektívnili prezeranie našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny vašich nastavení, predpokladáme, že cookies na našej internetovej stránke Wellenmark vám vyhovujú. Viac informácií