Šampanské Veuve Clicquot Rose 0,75l

Šampanské Veuve Clicquot Rose 0,75l

2347
Vypredané
59,90 €
S DPH


Za tento produkt získate 59 bonusové body.
Za váš nákupný košík celkom získate 59 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 2,95 €.


 
Sladkosť vína
Brut
Alkohol
12,5%
Druh
Šampanské
Pôvod
Francúzsko
0001-01-01

Madame Clicquot, rodená Ponsardin, vdova Clicquot alebo Veuve Clicquot, známa ako „Grande Dame of Champagne“, bola francúzska producentka šampanského. Ujala sa v manželovom podniku, keď ako 27-ročná ovdovela. V rámci svojho vlastníctva a zručností s vínom vyvinula spoločnosť jedno z prvých šampanských vyrobených pomocou novej techniky. Značka a spoločnosť Veuve Clicquot Ponsardin stále nesie jej meno.

Barbe-Nicole Ponsardin, narodená 16. decembra 1777 v Remeši, bola dcérou bohatého otca Ponce Jean Nicolas Philippe Ponsardina (od roku 1813, barón Ponsardin), textilný výrobca a politik. Jej matkou bola Jeanne Josephe Marie-Clémentine Letertre Huart.

Jej manžel François zomrel v roku 1805 a svojej vdove (vo francúzštine Veuve) nechal pod kontrolou spoločnosť, ktorá sa rôzne zaoberala bankovníctvom, obchodom s vlnou a výrobou šampanského. Pod kontrolou madam Clicquot sa dom sústredil výhradne na šampanské a darilo sa mu. Pod jej vedením a zručnosťami v oblasti vína vyvinula spoločnosť šampanské pomocou novej techniky zvanej riddling. Pred týmto vynálezom viedlo druhé kvasenie vína k vytvoreniu šampanského k veľmi sladkému vínu s veľkými bublinami a usadeninou zo zvyškov droždia použitého pri kvasení vo fľaši (ktoré vytvára bubliny vo víne), čo viedlo k zakaleniu vína.

Stále používala pôvodnú anglickú techniku ​​pridávania cukru, ale po ukončení tejto druhej fermentácie boli fľaše držané hore dnom. Fľaše sa pravidelne obracali, aby sa všetky mŕtve kvasinky zhromaždili v blízkosti korku. Po dokončení usadenia sa víno v blízkosti zátky odstránilo a potom sa do fľaše doplnilo víno.

Moderný dom Veuve Clicquot vlastní jednu z najlepších viníc šampanského, čo sa týka veľkosti aj kvality viniča. Jeho 390 hektárov je rozdelených medzi 12 zo 17 Grands Crus a medzi 20 zo 44 Premiers Crus, ktoré tvoria celý región Champagne.

Toto výnimočné dedičstvo sa budovalo v priebehu storočí, bolo založené na parcelách, ktoré prišlo so zakladateľom a dopĺňalo sa jeho nasledovníkmi.

Doručenie objednávky kuriérom GLS zvyčajne nasledujúci pracovný deň od vyzdvihnutia objednávky kuriérom (nevzťahuje sa na sobotu, nedeľu a štántne sviatky).

Objednávky vykonané pred 13:00 (GMT+2) budú odoslaný GLS kuriérom v ten istý deň.

Objednávky vykonané po 13:00 (GMT+2) budú odoslaný GLS kuriérom v nasledovný deň.

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Produkty v rovnakej kategórii: 16

Product added to wishlist

Používame cookies, aby sme zefektívnili prezeranie našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny vašich nastavení, predpokladáme, že cookies na našej internetovej stránke Wellenmark vám vyhovujú. Viac informácií